Druhý ročník Vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech, tentokrát pod záštitou prezidenta Miloše Zemana se uskuteční v sobotu 15. srpna. Tak jako v loňském roce, i letos se očekává účast řady osobností veřejného života. Přijedou spisovatelé, umělci, vědci, politici a další.

Do odborných diskuzí, které v rámci Vlasteneckého setkání proběhnou, vystoupí mimo jiné historik Petr Bahník, šéfredaktor Petr Hájek, filolog Jiří Hejlek, profesor Pavel Kalvach, poslanec Jiří Kobza, expert na ochranu osobních údajů, bývalý ministr a primátor Igor Němec, člen rady Národní domobrany Marek Obrtel, poslanec Josef Skála a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec

V loňském roce hovořili mimo jiné historik a bývalý ministr Jaroslav Bašta, docent Ivo Budil, poslanec Jaroslav Foldyna, spisovatelé Lenka Procházková, Benjamin Kuras a Alexadr Tomský, předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný, docent Petr Žantovský a další.

Po akci přinesla média řadu nepravdivých informací. Např. že vlastenecké setkání mělo být údajně zaměřeno proti homosexuálním aktivistům (přitom tato problematika nebyla v rámci setkání vůbec diskutována) nebo, že pořadatelem údajně měla být Dělnická strana sociální spravedlnosti. Proto byla vytvořena webová stránka www.vlasteneckesetkani.cz, kde je možné najít aktuální a pravdivé informace přímo od organizátorů.

Pořadatelem akce je majitelka zámku MUDr. Alice Tomková.

záštita