Program vlasteneckého setkání v Příčovech 2020

Diskuzní panely zaměřené na zahraniční a bezpečnostní politiku, školství a mládež, civilizační perspektivy a právní stát, budou páteří programu druhého vlasteneckého setkání. Vedle toho ale bude prostor pro spoustu hudby a především pro setkávání se zajímavými osobnostmi.

Koho letos uvidíte v Příčovech

Šéfredaktor protiproudu Petr Hájek, bývalý ministr a primátor Igor Němec, šéf národní domobrany Marek Obrtel, historik Petr Bahník a další zajímaví lidé vystoupí v rámci programu druhého ročníku Vlasteneckého setkání.

Ivo Budil: Týdeník Euro dezinformoval o Vlasteneckém setkání v Příčovech

Vlastenecké setkání v Příčovech, které, jak doufám, založilo tradici, bylo zajímavým střetem názorů o současnosti a budoucnosti české národní existence. Svým založením se nejvíce blížím sociálnímu konzervatismu. Zároveň se hlásím k ideálům demokracie, svobody a humanismu. Jakékoliv spojování s ultrapravicovými silami rozhodně odmítám.

Ladislav Jakl: Fámy kolem Příčov

Sobotní akce v Příčovech měla jiného pořadatele a této problematiky se týkala jen okrajově, tam byl tématem patriotismus, suverenita či rizika progresivismu. Já jsem mluvil v panelu o médiích na téma nastolování globální agendy na úkor témat týkajících se přímo našich životů. Akce nebyla svolána v souvislosti s pražskou exhibicí homosexuálů a ani duhový průvod nejspíš nebyl svolán v reakci na setkání v Příčovech.